Spotkania organizowane przez Pracownię FLOW są moim zdaniem niezbędne.Coraz więcej rodziców jest na tyle świadomych,że szukają wsparcia w fachowej wiedzy, uczącej jak się komunikować w relacjach. Zastanawialam się dlaczego musimy się tego uczyć, czy nie możemy zaufać swojej intuicji i wzorcom przekazanym przez rodziców?

Niestety nie. Bo te wzorce też są często niedoskonałe. A nasza rodzicielska intuicja po prostu śpi i potrzebuje choćby maleńkiej iskierki, ktora ją obudzi.

My wiemy jak chcemy wychowywać dzieci i jak pragniemy być traktowani w relacjach, ale gdzieś tam w środku zapomnieliśmy o tym. A spotkania dla rodziców o świadomym rodzicielstwie mają nam tę wewnętrzną wiedzę przypomnieć. Dlatego polecam wszystkim wspaniałe i mądre spotkania o komunikacji Jespera Jula. Nie bójcie się tej wiedzy, dajcie jej szansę, by usłyszec ją we własnej duszy.

Paulina Broniewska
Trenerka komunikacji Gordona

Zdecydowałam się zaprosić do współpracy z Pracownię Flow, ponieważ chcę wdrażać podejście Jespera Juula i promowany przez niego sposób kontaktu i dialogu z dzieckiem w Przedszkolu, które prowadzę.

Mam okazję aktywnie uczestniczyć w prowadzonych przez Pracownię seminariach także jako mama – jest to dla mnie ważne doświadczenie rozwojowe, pozwalające umacniać moje  osobiste kompetencje rodzicielskie.

Warto zauważyć, że Trenerki z Pracowni Flow charakteryzuje bogata wiedza z zakresu teorii i praktyki wychowania dzieci, podparta założeniami Jespera Juula, ale też dobrze osadzona w szerszym kontekście rozwoju dziecka.

To co mnie szczególnie urzeka, to sposób przekazywania tej wiedzy – bardzo osobisty, refleksyjny, ale też pozostawiający miejsca na pytania, wątpliwości, nie oceniający. inspirujący, zachęcający do osobistych poszukiwań, z przyzwoleniem na autentyczność, ale też nieporadność i dlatego tak bliski wszystkim.

Szczerze polecam – Rodzicom, opiekunom, osobom pracującym z Dziećmi i wszystkim, którzy cenią prawdziwy, osobisty kontakt z drugą osobą

Daria Kleina – Schmidt
psychoterapeutka
współwłaścicielka Dobrego Przedszkola i Kropka

Bardzo przydatne i cenne warsztaty, na których (co ważne) wiedza przekazywana jest w formie propozycji nowego spojrzenia, a nie jedynej słusznej prawdy. Prowadząca nie ocenia, tylko wspiera. Nawet jeśli niektóre usłyszane tezy mogą się wydawać na początku niewiarygodne – z powodu zakorzenionych poglądów – to ich treść pozostaje w głowie i z czasem pozytywnie wpływa na relacje z dzieckiem oraz innymi bliskimi osobami.

Beata Nowaczyk-Człapa, mama 3-latka