O nas

FLOW Pracownia Relacji oferuje profesjonalne wsparcie rodzicom i wychowawcom w budowaniu relacji wspierających rozwój dzieci i młodzieży organizując seminaria, kursy, warsztaty i grupy rozwojowe oraz konsultacje indywidualne. Integrujemy współczesne podejścia do wychowania – te oparte na szacunku, bliskości i równej godności. Najbliższa nam jest filozofia Jespera Juula, lecz inspirują nas również Marshall Rosenberg, Thomas Gordon i inni.

ania

Ania

teresa

Teresa

Nasze wartości

Flow – to przepływ. Przestrzeń, w której rzeczy po prostu się dzieją, bez trudu i popychania ich na siłę. Przebłysk świadomości, który sprawia, że różne wydarzenia, przeżycia, doświadczenia na naszej drodze nagle układają się w jedną całość, mającą dla nas głęboki sens.

 

Połączył nas przepływ – emocji, wspólnych wartości, refleksji, marzeń i gotowość do przyjęcia wyzwania.

 

Naszym głównym założeniem w pracy trenerskiej i terapeutycznej jest przekonanie, że to RELACJA – z samym sobą i z otoczeniem determinuje w największym stopniu jakość życia człowieka. Jakość relacji z pierwszymi opiekunami jest kluczowa dla rozwoju osobowości dziecka, jego wiedzy o samym sobie oraz tego jak będzie ono odnosić się do siebie w przyszłości. Te dwa elementy są składowymi poczucia własnej wartości, które jest podstawą zdrowia psychicznego człowieka. Dlatego nazwałyśmy naszą działaność Pracownia Relacji.
Jesteśmy zafascynowane podejściem Jespera Juula, który prezentuje taki właśnie – oparty na relacji -system wartości wychowawczych. Bliskie są nam również inne podejścia w wychowaniu, które promują wzajemny szacunek, bliskość i doceniają rolę dziecka w procesie rozwoju osobistego rodzica.

Z mozaiki różnych podejść, naszych doświadczeń i refleksji tworzymy nową jakość, którą chcemy dzielić się podczas seminariów, warsztatów, grup rozwojowych – towarzysząc Wam w poszukiwaniu własnej drogi w rodzicielstwie i wychowaniu

my1